Youtube Nedir ?

Youtube Nedir ?

 Youtube, dünyanın en büyük video yükleme ve ziyaretçilere videoyu sunma sitesidir. 2005 yılında Amerika'da kurulan Youtube, kısa sürede çok fazla bilinmiş ve Google'ın da dikkatini çekmiştir. Bu dikkat çekme ve bilinirlik sonrası google, youtube'u satın almıştır ve bünyesine katmıştır. Youtube 'un google ile birleşmesi (2006) sonrası tüm dünya youtube kullanmaya başlamıştır. 7 'den 70 'e en çok bilinen siteler listesinde birinci sırada google varsa mutlaka ikinci sırada youtube vardır.

1 yıl içerisinde kendinden çok fazla söz ettiren youtube google tarafından satın alınmıştır. Bu yatırım google'ın en büyük yatırımlarından birisi olarak 2006 yılına damga vurmuştur. Bu yıllarda o kadar büyük yatırım yapılmamışken, bu hamle gerçekten yankı yapmıştır. Kullanıcılar artık değişimin farkına varmıştır ve bu büyük trende herkes dahil olmaya başlamıştır. Türk youtube kanalları da bu sayede artmaya başlamıştır. Youtuber olarak Türkiye 'de binlerce kişi hatta daha fazla da olabilir, para kazanmaktadır. Youtuber mesleğini icraa ettiren kişiler bu bilinirlik seviyesini daha da arttırmıştır.


 Youtube, kullanıcılara açık bir platform olduğu için belki de çok tutulmuştur. Yani sadece sitede çalışanlar ve site yöneticisi değil herkes video yükleyebiliyor. Bu özellik sayesinde ortaya çıkan bu fikir elbette tutmalıydı. Hatta bir trend haline gelmeliydi. Kullanıcıların kendilerini daha aktif hissettiği siteler bu akımdan etkilenerek yükselişe geçmiştir. Hatta o yıllarda blogger ve wordpress gibi siteler de yükselişe geçmiştir. Çünkü ziyaretçiler, biz de site yapabiliriz ve yönetebiliriz havasına girmişlerdir. Belki çoğu hüsranla sonuçlansa da youtube mp3 gibi siteler de birgün meydana çıkabilir.

Teması çok sevilen bir site olarak yükselen youtube, bu temasını ilk olarak 2010 yılında ortaya koydu. Gerçekten kullanışlı ve sade bir yapıya sahip olan teması sayesinde çok sevildi.

Günümüzde ise Youtube ara sıra güncellemeler yapmaktadır. En son güncellemesini Temmuz 2017 'de yapmıştır. Tema değişikliğine giden youtube, kullanıcılara daha iyi bir ortam ve görünüş açısı sunmak için çalışmalarına devam etmektedir.

Bizim sitemiz de youtube 'da gördüğünüz videoların ve müziklerin çevirme işlemlerini yaparak sizlere indirme imkanını sunan bir sitedir. Yani google 'a youtube mp3 indir yazdığınız zaman sitemizi yüksek sıralarda görebilmeniz için çalışmalarımız sürüyor. İyi video indirmeleri diliyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

mersin temizlik şirketleri